سیاست نامه حریم خصوصی

«باریار» به حریم خصوصی کاربران خود احترام می‌گذارد و متعهد به حفاظت از اطلاعات شخصی است که شما در اختیار آن می‌گذارید. از آنجا که جمع‌آوری و پردازش اطلاعات شخصی بخش غیرقابل اجتنابی در فرایندهای مبتنی بر گوشی همراه و اینترنت است لذا به منظور آگاهی کامل از سیاست و عملکرد باریار در این زمینه، مطالعه این سند تحت عنوان «سیاست نامه حریم خصوصی» و هر گونه پیام دیگری که در خصوص جمع‌آوری و پردازش اطلاعات توسط باریار به حساب کاربری شما ارسال می‌شود، ضروری است.

این سند مشتمل بر موارد ذیل در خصوص اطلاعات شخصی و یک واژه‌نامه است که مطالعه آن را برای درک بهتر اصطلاحات تخصصی پیشنهاد می‌کنیم.

  1. درباره باریار
  2. تغییرات این سند
  3. کدام اطلاعات توسط باریار جمع‌آوری می‌شوند
  4. از اطلاعات چه استفاده‌ای می‌کنیم
  5. اطلاعات در اختیار چه اشخاصی قرار می‌گیرند
  6. امنیت اطلاعات شخصی
  7. درخواست‌های شما

 

۱- درباره باریار

باریار یک سامانه جامع اطلاعاتی صنعت حمل‌ونقل بار و صنایع و خدمات وابسته به آن است. هدف از راه‌اندازی و مدیریت این سامانه اینترنتی، اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات مبتکرانه در حوزه حمل‌ونقل بار و کسب‌وکارهای وابسته به آن است. این محصول متعلق به شرکت ره‌نگار توسعه ایرانیان به شماره ثبت ۴۷۷۸۶۵ است.

۲- تغییرات این سند

۲-۱- این سند مطابق با آخرین تغییرات قوانین و مقررات موضوعه کشور تدوین شده و مبیّن کلیه حقوق شما تحت قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۱۳۸۲و اسناد بین‌المللی ذی‌ربط است.

۲-۲- این سند ممکن است دستخوش تغییرات و تجدیدنظر شود و در صورتی که اطلاع‌رسانی تغییرات به موجب قانون الزامی باشد، این تغییرات از طریق حساب کاربری به کاربران اطلاع داده خواهد شد. این سند، آخرین بار در تاریخ ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۹ مورد بازبینی و به‌روزرسانی قرار گرفت.

۳- کدام اطلاعات توسط باریار جمع‌آوری می شوند:

اطلاعات ممکن است توام با نصب و/یا استفاده شما از خدمات باریار (اطلاعات فنی و گزارش‌های سرور عمدتاً به این شیوه جمع‌آوری می‌شوند و در سرورهای ما نگهداری می‌شوند) در دسترس و اختیار باریار قرار گیرد، همچنین باریار ممکن است اطلاعات را مستقیماً از شما دریافت کند (هنگام ایجاد حساب کاربری، ثبت نظر، تماس و مکاتبه با پشتیبانی و یا تکمیل هر فرم یا ورود اختیاری اطلاعات).

۳-۱- اطلاعاتی که با نصب و استفاده از نرم‌افزار باریار جمع‌آوری می‌شوند. اطلاعات مربوط به استفاده از خدمات باریار و اطلاعات دستگاهی که نرم‌افزار باریار بر روی آن نصب شده‌ است همزمان با نصب نرم‌افزار بر روی دستگاه شما جمع‌آوری می‌شوند. برخی از این اطلاعات عبارتند از:

۳-۱-۱- نوع دستگاه، زبان و نوع سیستم عامل دستگاه شما،

۳-۱-۲- جست‌وجوهای انجام شده و نتایج انتخاب‌شده،

۳-۱-۳- مدت و باز‌ه‌های استفاده شما از خدمات باریار،

۳-۱-۴- اطلاعاتی که برای ایجاد حساب کاربری در نرم‌افزار باریار پرسیده می‌شود شامل نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه، محل سکونت یا سایر اطلاعاتی که شما در اختیار باریار قرار می‌دهید،

۳-۱-۵- نظراتی که در نرم‌افزار باریار ثبت می‌نمایید،

۳-۱-۶- سوابق فعالیت‌ها در بستر باریار

  • در صورتی که شما مایل نیستید اطلاعات شما در اختیار باریار قرار گیرد، لطفا از نصب نرم‌افزار باریار و/یا ایجاد حساب کاربری و ثبت اطلاعات شخصی در سایت و نرم‌افزار باریار خودداری نمایید.

۴- باریار از اطلاعات چه استفاده‌ای می کند:

۴-۱- استفاده از اطلاعات به منظور اجرای قرارداد فعلی یا آتی بین باریار و کاربر یا در مواردی که برای استیفای حقوق قانونی باریار ضروری باشد. به عبارت دیگر، از آنجا که باریار برای ارائه بهترین محصولات و خدمات، با بیشترین امنیت برای کاربر و همچنین بهبود خدمات نیاز به استفاده از برخی اطلاعات دارد، بنابراین باریار با استفاده از اطلاعات کاربران ممکن است اقدامات ذیل را انجام دهد:

۴-۱-۱- ارزیابی عملکرد سایت و نرم‌افزار باریار و رفع اشکالات آن‌ها در نسخه‌های آتی

۴-۱-۲- افزایش امنیت و صحت عملکرد سایت و نرم‌افزار

۴-۱-۳- بهبود تجربۀ کاربری از طریق انطباق نرم‌افزار باریار با نیازها و شرایط کاربر و سیستم‌عامل‌های مورد استفاده در دستگاه‌های متنوع کاربران

۴-۱-۴- تحلیل رفتار کاربران در استفاده از سایت و نرم‌افزار از جمله در مواجهه با نتایج جستجو و در نتیجه بهبود عملکرد ارائه خدمات

۴-۱-۵- ارائه خدمات به نحوی که کاربر بتواند به نحوی کارآمد و منحصر به فرد، از کلیه امکانات موجود در سایت و برنامه استفاده کند به عنوان مثال بهبود نتایج جستجو و ارائه پیشنهاد‌های اختصاصی به کاربر

۴-۱-۶- اطلاع‌رسانی رخدادهای مهم مانند به‌روزرسانی‌های خدمات و محصولات (برنامه‌های نصب شده)، تغییرات مهم در شرایط استفاده از باریار یا سیاست‌نامه حریم خصوصی

۴-۱-۷- پیشنهاد خدمات بر اساس موقعیت مکانی تقریبی کاربر، جست‌وجوهای کاربر و اولویت‌هایی که به باریار اعلام کرده است

۴-۱-۸- آموزش تیم پشتیبانی برای پاسخگویی به کاربران و نظارت بر عملکرد آن‌ها

۴-۱-۹- استفاده از اطلاعات برای طرح دعوا توسط باریار، دفاع و پاسخگویی در برابر دعاوی مطروحه علیه باریار و هرگونه اقدام قضایی یا اداری مرتبط به منظور دفاع از حقوق و اموال باریار یا کاربران

۴-۱-۱۰- انجام مکاتبات و تماس با کاربران توسط تیم پشتیبانی

۴-۱-۱۱- توسعه و ارائه خدمات بهتر و بیشتر توسط باریار یا مجموعه شرکت‌های وابسته به باریار

۴-۱-۱۲- باریار اطلاعات کاربران را برای ارائه‌ی گزارش‌های آماری از صنعت و کاربران، بدون اینکه به طور مستقیم به یک شخص حقیقی مشخص و معین مرتبط باشد، استفاده می‌کند.

۵- اطلاعات در اختیار چه اشخاصی قرار می گیرند

 ۵-۱- باریار ممکن است در راستای مطابقت عملکردش با قوانین و مقررات کشور اطلاعات موضوع این سند را در جریان رسیدگی قضایی و در پاسخ به دستور مراجع قضایی ذی‌صلاح در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار دهد.

۵-۲- باریار به اشخاص ثالثی که به نحوی در ارائه خدمات با ما همکاری می‌کنند یا وابسته به باریار هستند، تنها در چارچوب این سند اجازه استفاده و پردازش اطلاعات شخصی شما را می‌دهد.

۶- امنیت اطلاعات شخصی

۶-۱- یکی از اولویت‌های اصلی باریار محافظت از اطلاعات حساب کاربران و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به این اطلاعات است. بر همین اساس:

۶-۱-۱- بسیاری از خدمات باریار با SSL رمزگذاری شده‌اند.

۶-۱-۲- برای هر بار ورود به حساب کاربری در باریار از رمز عبور یک‌بار مصرف (OTP) استفاده می‌شود که تنها با دسترسی به شماره تلفن همراهی که از طریق آن در باریار، حساب کاربری خود را ایجاد کرده‌اید امکان‌پذیر است.

 ۶-۲- علی‌رغم تمام رویه‌های ایمنی که باریار مطابق با قانون به هنگام ارائه خدمات اتخاذ کرده است، متاسفانه تدابیر امنیتی را نمی‌توان به صورت صد در صدی تضمین نمود، بنابراین مقتضی است:

۶-۲-۱- از اطلاعات حساب کاربری خود محافظت کرده و آن‌ها را در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهید.

 ۶-۲-۲- در صورت وقوع سرقت گوشی همراه و همچنین پیش از واگذاری شماره تلفنی که با آن حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، موضوع را به باریار اطلاع دهید تا حساب کاربری شما تعلیق شده یا اطلاعات موجود در آن تغییر کند. در غیر این صورت و در موارد دسترسی اشخاص ثالث تمامی مسئولیت هرگونه استفاده یا سوءاستفاده از حساب کاربری شما به عهدۀ شخص شماست و باریار هیچ‌گونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

۷- درخواست های شما

تحت شرایطی، شما می توانید متقاضی هر یک از موارد ذیل در رابطه با اطلاعات شخصی خود باشید:

۷-۱- درخواست دسترسی به اطلاعات شخصی خود که در اختیار باریار قرار دارد.

۷-۲- درخواست تکمیل اطلاعات ناقص یا اصلاح اطلاعات نادرستی که در اختیار باریار قرار دارد.

۷-۳- درخواست حذف یا محو کردن اطلاعات شخصی؛ در این خصوص باریار درخواست شما را بررسی و تنها در چارچوبی که قانون اجازه می‌دهد اطلاعات را حذف یا محو می‌نماید و به نحو مقتضی به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

۷-۴- اعلام عدم رضایت نسبت به جمع‌آوری، ذخیره، پردازش و توزیع اطلاعات شخصی در مواردی که به موجب قانون این اقدامات مستلزم رضایت شماست؛ در این خصوص باریار درخواست شما را بررسی و تنها در چارچوبی که قانون اجازه می‌دهد اقدام و به نحو مقتضی به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد. همانطور که قبلا ذکر شد، عدم دسترسی باریار به برخی اطلاعات، ممکن است مانع ارائه تمام یا برخی از خدمات یا عملکرد مناسب سایت یا برنامه گردد.

۷-۵- شما می توانید درخواست های خود را به نشانی الکترونیکی info@baryar.ir ارسال نمایید.

۷-۶- درخواست شما در هیچ یک از موارد فوق متضمن پرداخت هزینه نمی‌باشد.

۷-۷- در هر یک از موارد فوق، باریار ممکن است اطلاعاتی را به منظور تأیید هویت و حصول اطمینان از حق دسترسی شما به اطلاعات شخصی، درخواست کند. این اقدامات و تدابیر با هدف محافظت از اطلاعات و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به اطلاعات شخصی شما انجام می‌شوند.